Haberler

Web Sitemiz Güncellendi

ELİT ASANSÖR 1996 yılından beri faaliyet gösteren bir firmadır. Sektöre yenilikçi ve güvenilir asansör çözümleri sunmayı amaç edinmiş tecrübeli liderler tarafından kurulmuştur. Yetenekli ve bilgili profesyonellerden oluşan bir ekiple şirket, o zamandan beri asansör endüstrisinde mükemmellik konusunda bir ün kazandı. Müşterilerimize mümkün olan en iyi hizmeti sunma taahhüdümüzün bir parçası olarak, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi edinmenizi ve bizimle iletişime geçmenizi daha da kolaylaştırmak için web sitemizi yakın zamanda güncelledik. Web sitemiz artık daha kullanıcı dostu bir tasarıma sahiptir ve asansör ihtiyaçlarınız hakkında bilinçli kararlar vermenize yardımcı olacak bir dizi kaynak ve bilgi sunmaktadır. Müşterilerimize her zaman sahip olduğumuz aynı özveri ve tutkuyla hizmet vermeye devam etmekten heyecan duyuyoruz ve sizi web sitemizi keşfetmeye ve ELİT ASANSÖR’ün sektörde neden güvenilir bir isim olduğunu kendiniz görmeye davet ediyoruz.

Güneydoğu’nun En Büyük Pazarı

Elit ASANSÖR olarak kendimizi, sürekli olarak yeniliğe öncelik vererek ve sektöre yeni bakış açıları sunarak Türkiye’de asansör sektörünü ileriye taşımaya adadık. Yılların verdiği tecrübe ve uzman kadrosu ile motor, ray, kabin, kapı, buton, halat, kablo gibi asansör malzemelerinin bayiliğini yapan lider bir firma olmayı başarmıştır. Kendini geliştirmek için gösterdiğimiz amansız çaba, hayalimizin gerçekleşmesini sağladı ve bizi Güneydoğu’nun en büyük pazarı haline getirdi. Global pazardaki başarımızı dünyaya tanıtmış olmaktan gurur duyduğumuz Max Elit Door markası ile perçinlenmiştir. İnovasyona ve üstün kaliteye olan sarsılmaz bağlılığımız, bizi projelerinde birinci sınıf asansör malzemeleri kullanmak isteyen herkes için ideal bir ortak haline getiriyor.

Asansörlerde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Asansörlerin güvenli ve verimli kullanımı için faydalı ipuçları sağlamak amacıyla Asansör Kullanım Talimatlarını hazırladık. Asansörler günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi ancak kazaları önlemek için doğru kullanımına aşina olmak çok önemlidir. Öncelikle 12 yaşından küçüklerin asansöre tek başına binmesine izin verilmemesi tavsiye edilir. İkinci olarak, asansöre girerken kapılara dönük olarak ve geri geri yürümeden kabine adım atılması çok önemlidir. Ayrıca, kullanıcılar asansöre girerken ve çıkarken dikkat dağıtıcı hareketler yapmaktan kaçınmalı ve kapıları anormal bir şekilde açılıp kapanmaya zorlamamalıdır.

Kapısız kabinlerde, kişilerin kabin hareket halindeyken hareketli kapının yanında durmamasına dikkat etmesi ve kapı yan duvarına temas etmemesi için önlem alması gerekmektedir. Kabin içindeki yüklerin dengelenmesi ve kaymamasının sağlanması son derece önemlidir. Asansörün uzun ömürlü ve güvenli olması için kalifiye bir asansör bakım şirketi tarafından düzenli olarak asansör bakımı yapılması gereklidir. Acil bir durumda, kullanıcılar kapı camını kırmaktan veya yalnızca dışarıdan kurtarma operasyonları sırasında açılabilen kurtarma kapağını açmaktan kaçınmalıdır. Acil bir durumda, makine dairesi veya kurtarma ambarları gibi yerlerin anahtarlarının yetkililer tarafından kolayca erişilebilir olmasının sağlanması önerilir.

Ayrıca asansörü çağırmak için butonlara sürekli basılı tutulmaması ve katlar arasında mahsur kalan kişilerin kurtarılmasında asansörün veya bakım firmasının talimatlarına uyulması önemlidir. Son olarak, lisanssız veya eğitimsiz kişilerin, yolcuları kurtarmaya veya asansörü tamir etmeye müdahale etmesinin önlenmesi esastır.